Ziarenko to sieć przedszkoli prywatnych obejmujących cztery placówki na terenie Krakowa: na Ruczaju, w Swoszowicach, w Dębnikach oraz przy Dobrego Pasterza. Zlokalizowane są tak, by mieszkańcy miasta mieli możliwość przywożenia dzieci w takie miejsce, w które mają najbliżej. Każde z czterech przedszkoli funkcjonuje w myśl tych samych ideałów, realizując plan wychowania w duchu pedagogiki waldorfskiej.

Co wyróżnia przedszkole Ziarenko i sprawia, że to właśnie do niego warto zapisać swoje dziecko? Przede wszystkim każdy podopieczny jest tam wspierany przez wychowawców, a jednocześnie nie jest zmuszany, a jedynie zachęcany do konkretnych aktywności. Ideą rozwoju maluchów jest to, aby samodzielnie wymyślały zabawy i zastosowania poszczególnych zabawek i przedmiotów. Opiekunowie podpowiadają, wskazują, ale nie dają gotowych rozwiązań, zachęcając w ten sposób dziecko do kreatywności i przyczyniając się do jego rozwoju. Założycielom przedszkola zależy na tym, aby dzieci spędzały czas radośnie i aby rozwijała się u nich pewność siebie – u każdego w jego indywidualnym tempie.

Dzieci w przedszkolu Ziarenko mają dużo kontaktu z naturą. Nie tylko poprzez wycieczki i spacery, ale także poprzez przedmioty, które wykorzystywane są w placówkach w celach rozrywkowych i edukacyjnych. Dominują zabawki drewniane i filcowe, aby dostarczać dzieciom przyjemnych i zróżnicowanych bodźców dotykowych. Zajęcia organizowane są tak, aby nauczyć maluchy samodzielności i pokazać im, w jaki sposób powstają poszczególne rzeczy na świecie. Stąd częste zajęcia z rękodzieła, a także na przykład wspólne wypiekanie bułeczek. W ramach zajęć artystycznych przedszkolaki śpiewają, grają na prostych instrumentach, odgrywają role w przedszkolnych teatrzykach. Starsze dzieci wraz z wychowawcami samodzielnie tworzą kukiełki, które potem służą wszystkim do zabawy. W ten sposób buduje się szacunek małego człowieka dla pracy ludzkich rąk, a także dumę z dobrze wykonanego zadania.

Przedszkole Ziarenko honoruje też Kartę Dużej Rodziny, a to oznacza, że rodzice dzieci z rodzin wielodzietnych płacą niższe czesne. O szczegóły można dopytać w kontakcie z przedszkolem. Numery telefonów do poszczególnych placówek znajdziesz w zakładce „Kontakt” na stronie internetowej ziarenko.pl.

Address

Our Address:

ul. Kozienicka 17; 30-397 Kraków

GPS:

50.00669004621, 19.870321757927

Telephone: